Ból nogi po zerwaniu więzadła pobocznego kolana

Dzień Dobry. Potrzebuje porady związaną z moim kolanem. Równy miesiąc temu zerwałam więzadło poboczne. Przez ok. 2,5 tyg kolano ani noga nie bolała. Lecz teraz przy klękaniu czy przy szybkim chodzeniu zaczynają mnie boleć ok kolana bardziej po wewnętrznej str. Mam takie pytanie czy muszę zgłosić się z tym do lekarza czy to przejdzie samo. Z góry dziękuje za udzielona odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety mało prawdopodobne aby objawy same ustąpiły. Warto zgłosić się do ortopedy.

Trochę mało danych np jak długo miała Pani unieruchomienie kolana.Jeśli dolewgliwości się pojawiły trzeba włączyć leczenie zapalne i ponowne unieruchomienie z odciążeniem stawu.