Ból po posiłku i dolegliwości jelitowe

Witam, mam 51 lat. W lipcu tego roku badania wykazały rozpoznanie: Gastropatii rumieniowej z dodatnim testem ureazowym, jak zarówno arytmię w przebiegu wypadania płatka przedniego zastawki mitralnej. Dwie odrębne choroby, przepisana została mi: dieta wrzodowa i przyjmowanie leków: - Duomox 2x1000mg 7 dni; - Metronidazol 2x500 mg 7 dni; - Cantroloc 1x 40 mg. Po zastosowanej kuracji lekowej mój stan uległ poprawie, lecz po zastosowaniu Nolpazy w ciągu trwania kuracji lekowej zaczęły pojawiać się widoczne zmiany na skórze począwszy od okolic pośladków, bioder aż po pachwinę (w ciągu dnia maleją a wieczorem nasilają się). Charakteryzują się czerwonymi plamkami, można je określić jako bąble wywołujące swędzenie. Obecnie dolegliwości powróciły, czuję nieustający ból po każdym posiłku, a w nocy dławienia i niekomfortowe dolegliwości w przełyku. Proszę o pomoc, podpowiedź. Ciężko jest mi stosować się do danej diety, ogólnie nie wiem jak sporządzić sobie prawidłowy jadłospis. Obawiam się komplikacji i najgorszego. Lekarze mówią, że da się z tym żyć. Ale obecny mój tryb życia i nawyki są trudne do zmiany. Proszę o jakąś podpowiedź i radę. Pozdrawiam Ania

Oczywiście zamiast Nolpazy można zastosować inny lek z tej grupy skoro Pani uważa, że ten wywołuje u Pani odczyny uczuleniowe (chociaż Nolpaza to ta sama aktywna substancja lecznicza co Controloc, po którym nie miała Pani uczulenia). Trzeba zmianę leku przedyskutować bezpośrednio z lekarzem prowadzącym, bo możliwe, że dolegliwości jakie Pani podaje wcale nie mają związku z przyjmowanym lekiem Nolpazą tylko są powiązane z czymś innym. Dietę proszę spróbować stosować jak np. na stronie: http://www.echirurgia.pl/diety/dieta_wrzody.htm Trzeba tylko unikać określonych pokarmów, a stosować zalecane, a nie powinno być kłopotów ze stanem śluzówki żołądka i nie powinny występować niepożądane objawy ze strony żołądka i przełyku.