Ból podczas oddawania moczu a prawdopodobieństwo ciąży

Dzien dobry od 3tygodni czesto sikam piecze mnie przy sikaniu, swedzenie co to moze byc? czytalam ze w trakcie ciazy mozna zalapac jakas infekcje. CZy gdybym zrobila test ciazowy podczas tej infekcji czy by wykazal dobrze?lub podczas moczu i krwi w badaniu? bo nie wiem co to moze byc czy jestem moze w ciazy czy jakas tylko infekcje zalapalam

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Test ciążowy można wykonać niezależnie od tego czy podejrzewa Pani zapalenie dróg moczowych, najlepiej wykonać z porannego moczu parę dni po tym jak spóźnia się krwawienie miesiączkowe ( lub po 2 tygodniach od stosunku). Dodatkowo proszę koniecznie wybrać się do lekarza celem diagnostyki oraz ewentualnego leczenia dróg moczowych. Pozdrawiam