Ból w lewej pachwinie nogi u męża

Od około 2 miesięcy mój mąż uskarża się na ból w lewej pachwinie nogi. Jak pytam czy mocno boli to odpowiada, że są dni kiedy mocno (najczęściej po pracy- stojąca 12 godzin), a niekiedy mniej ale cały czas czuje dyskomfort. Boli go w pachwinie na wysokości penisa (ale narządy twierdzi, że go nie bolą), oraz powyżej z lewej strony nad pachwiną. Był u chirurga, zrobił mu usg i nie stwierdził przepukliny i zbadał mu węzły i też nic nie stwierdził co robić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli Pani mąż konsultował się u specjalisty chirurga, a przepuklina i powiększone węzły chłonne zostały wykluczone, to najbardziej prawdopodobne wydaje się być mięśniowe podłoże objawów. Pani mąż powinien spróbować trochę odpocząć od pracy - jeśli nasilenie bólu się zmniejszy, będzie to potwierdzenie.