Ból zębów po ekstrakcji ósemki zatrzymanej

Witam! Cztery dni temu miałam chirurgicznie usuwaną dolną ósemkę, całkowicie zatrzymaną. Zabieg był trudny, bo jeden korzeń był mocno odgięty. Jestem spuchnięta i mam siniaka na twarzy. Biorę antybiotyk. Ból jest znośny, tylko mam wrażenie, że boli mnie siódemka, szóstka i nawet piątka! Czy ten typ "rozchodzącego się" bólu jest normalny? Ile czasu może utrzymywać się ból/dyskomfort po ekstrakcji ósemki? Słyszałam, że to może trwać nawet do dwóch tygodni, ale chciałabym się upewnić. Dziękuję!

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

jeżeli dolegliwości dłużej niż 3 dni po zabiegu się ciągle nasilają to istnieje ryzyko rozwoju suchego zębodołu koniecznie proszę udać się do stomatologa wykonującego zabieg na kontrolę
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Dolegliwości, które Pani opisuje są normalne. Jednak jeśli nie zmniejszają się, proszę udać się do lekarza, który wykonywał zabieg w celu kontroli rany poekstrakcyjnej.