Bolący guz na pośladku

Na lewym pośladku w dolnej części dosyć nagle pojawił się guz wielkości długość ok. 3 cm i szerokości ok. 2 cm. Normalnie nie boli, nie krwawi, natomiast odczuwam ból przy naciśnięciu nawet nieznacznym. Jestem zaniepokojona i nie wiem co z tym zrobić, poczekać? Może sam sie zmniejszy?

Trudno mi określić czym jest ten guz bez bezpośredniego badania. Na pewno nie należy czekać aż guz się wchłonie tylko skonsultować się w tej sprawie najlepiej z chirurgiem ogólnym. Zapewne guz ma naturę zapalną, gdyż jest bolesny. Prawdopodobnie z uwagi na lokalizację i dolegliwości może to być kaszak w niewielkim odczynie zapalnym. Takie kaszaki wymagają doszczętnego usunięcia. Chirurg po badaniu wyjaśni czym może być guz i jakie powinno być dalsze z nim postępowanie.