Czy to kaszak czy stan zapalny?

Witam, mam pilny problem, w okolicy karku od dłuższego czasu posiadam podskórną kulkę, przez dermatologa stwierdzono jako kaszak. W święta obiekt ten powiększył się trzykrotnie, ponadto pojawił się lekko różowy odcień. Na jego grzebiecie jest meszek z włosów. Pojawiają się nieznaczne bóle przy poruszaniu głową w miejscu gdzie się znajduje, oraz przy dotknięciu go bezpośrednio. Czy aby na pewno to kaszak, czy wdał się stan zapalny? Proszę o możliwą diagnozę. Czym prędzej udam się do lekarza.

Zapewne właśnie to kaszak i w chwili obecnej wdał się w kaszaka stan zapalny dlatego pojawiły się takie objawy jakie Pan opisuje. Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem ogólnym, gdyż taki stan może wymagać leczenia zabiegowego.