Bolesny, czerwony guz na prawym pośladku

Witam! Tydzień temu na prawym pośladku pojawił się niewielki guz (średnica 1 cm). Przez ten tydzień urósł mi do rozmiaru 4 cm. Guz jest twardy, jedynie na samym czubku jest nieco bardziej miękki, nie widać ropy pod skórą, jest raczej czerwony. Dodam jeszcze, że jest on bardzo bolesny, zwłaszcza kiedy siadam, daje się również we znaki, gdy chodzę. Myślałem, że to czyrak i kiedy urośnie, to wystarczy, że wycisnę ropę (wcześniej dokładnie w tym samym miejscu utworzył mi się chyba czyrak i w taki właśnie sposób sobie z nim poradziłem), teraz to bezskuteczne. Bardzo proszę o pomoc, nie wiem, co mam zrobić.

Czyrak to ropne zapalenie okołomieszkowe z wytworzeniem czopa martwiczego, ma postać z początku guzka, potem krosty. Taki guz, który Pan opisuje to zapewne guz typu zapalnego, czyli ropień. Ropień to głęboko zalegający w tkankach miękkich, podskórnie stan zapalny z wytworzeniem zbiornika ropnego. Taką zmianę musi najlepiej obejrzeć chirurg. On po bezpośrednim badaniu określi czym jest zmiana i być może wykona jeszcze jakieś dodatkowe badania (np. USG). Jeśli to ropień to będzie on wymagał nacięcia, opróżnienia, zapewne sączkowania i być może zastosowania antybiotyku ogólnie. O odpowiednim postępowaniu zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.