Bóle brzucha i nieregularne biegunkowe stolce

Witam, syn (10 lat) ma od ok 2 tyg bóle brzucha i nieregularne, biegunkowe stolce (2-3 razy w tyg. z przerwami). Do tego obniżona temp. ciała (34-35 st) Zrobiłam usg brzucha, badania krwi, moczu - wszystko prawidłowo. Lekarz zlecił badanie kału na pasożyty ale jak pobrać próbkę leśli kupy są biegunkowe i w jakiej porze dnia najłatwiej "trafić" pasożyta, bo wiem, ze niełatwo. Prosze o odpowiedź na mój e-mail

Lek. Tomasz Budlewski

Najlepiej byłoby pobrać próbkę rano. sądzę, że jeżeli występują luźne stolce i nie uda się Pani pobrać próbki konieczne jest udanie się ponowne do lekarza, Być może konieczna będzie hospitalizacja.