Czego objawem mogą być luźne stolce?

Witam jakoś od 2 tygodni mam luźne stolce oddawane 2-3 razy w ciągu dnia. Stolce raz są koloru żółtego,raz jasnego brązowego z resztkami jedzenia?Również miałem pieczenie w nadbrzuszu,bylem u lekarza rodzinnego przepisał Controloc i pieczenie znikło ale luźne stolce zostały. Mialem robione badania morfologia,watrobowe aspat,alat oraz trzustkowe amylaza,OB. Wszystko wszystko w normie. Czekam wlasnie na gastroskopie oraz na posiew kału na pasożyty. Jak myślicie co to może byc? Ponad miesiac temu byłem bardzo zestresowany przez okres około 2 tyg? Czy to może miec wpływ?

Dzień dobry,

opisane objawy prawdopodobnie są wynikiem Pana zestresowania.

Konsultacja gastrologa oraz badanie diagnostyczne na które Pan oczekuje wyjaśni czy opisane objawy mają podłoże gastryczno - jelitowych.

Jeśli potwierdzi się, że problem jest na podłożu somatyczne dolegliwości gastryczno - jelitowych dobrze było by z konsultować się również z klinicznym psychologiem który również w takim przypadku będzie pomocnym w ustaleniu stosownej terapii.

Pozdrawiam