Bóle kręgosłupa i strzykanie w szyi

Witam, mój chłopak codziennie skarży się na ból kręgosłupa,często musi strzykać szyją by zmniejszyć dyskomfort, czasem ma problem ze spaniem z powodu bólu.Twierdzi, że od dziecka tak ma, miał robiony rezonans oraz różne badania, jednak nic nie wykryto.Czy powtórzenie badań miałoby sens? Czy jest to po prostu przypadłość? Dodam, że bardzo strzykają mu kości,zwłaszcza w kegu szyjnym.Czy regularne smarowanie pleców końską lub inną maścią przyniosłoby rezultaty?Bardzo chciałabym mu pomóc. Pozdrawiam

Witam,

należałoby zbadać Pani chłopaka i uzupełnić wywiad lekarski - do tego czasu nie wykonywałbym ponownie badań obrazowych. Nie odniosę się do maści końskiej.
Większość zespołów bólowych kręgosłupa można z powodzeniem leczyć w sposób zachowawczy - konieczne jest jednak postawienie właściwej diagnozy.