Bóle, mrowienie i drętwienie palców a gonglion nadgarstka

W marcu mam zaplanowaną operację usunięcia ganglionu z nadgarstka.Ostatnio pojaw się silne bóle nocne, mrowienie i drętwienie palców - zdarzyło się, że upuściłam z ręki kubek.Jakie badania powinnam mieć zlecone?nie miałam nawet usg. Czy takie objawy są wskazaniem do przyśpieszenia operacji?Co powinnam powiedzieć lekarzowi bo mam wrażenie że moje objawy ich śmieszą - bo to tylko ganglion, a ja naprawdę mam problemy z podstawowymi czynnościami o bólu nie wspomnę.

Jakie badania powinnam mieć zlecone?
- W przypadku gangliona nie wymagane są żadne badania. Rozpoznaje się gangliona klinicznie (lokalizacja, struktura guza, próba biopsja).
Czy takie objawy są wskazaniem do przyśpieszenia operacji?
- Raczej tak, ale decyzję w tej sprawie powinien podjąć ortopeda prowadzący. Trzeba też potwierdzić czy ganglion powoduje te objawy czy przypadkiem nie ma Pani zespołu cieśni nadgarstka (chodzi tu głównie o szczegółową lokalizację gangliona, która mogłaby dawać te objawy). Można pokusić się o biopsję torbieli i jej opróżnienie co powinno spowodować ustąpienie dolegliwości chociaż na pewien czas (diagnostyczna i odbarczająca biopsja).
Co powinnam powiedzieć lekarzowi bo mam wrażenie że moje objawy ich śmieszą?
- Dokładnie określić Pani dolegliwości, określić też ich nasilenie, a lekarz powinien Panią wysłuchać, zbadać i włączyć odpowiednie postępowanie.