Bóle pleców w części szyjnej i piersiowej

Czym mogą być spowodowane bóle pleców (głównie w części szyjnej i piersiowej)? Mam je od ok. roku, boli cały czas, raz bardziej raz mniej. Dodatkowo przy ruszaniu szyją i prostowaniu pleców słychać mocne chrupanie (wczesniej chyba tego nie miałem). Miałem robiony MR kr. sz. i piers. ale wyszło mi tylko "spłycona lordoza szyjna" i "drobne zmiany dehydratacyjne krazkow na poziomie c2-c6". W piersiowym bez zadnych zmian. Dodam, ze chodzilem na zabiegi reh. i bralem leki, ale nic nie pomogło.

Lek. Tomasz Budlewski

Być moze jest to bardziej problem kostny który w rm nie jest tak dobrze widoczny jak w rtg lub CT . Proponuje udac sie do lekarza rodzinnego, po przeanalizowaniu wyników badań bedzie mozna coś więcej powiedzieć. Sadze ze konieczna jest konsultacja ortopedyczna