Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej w rezonansie kręgosłupa

Proszę o interpretację rezonansu magn. szyi:Splycenie fizjologicznej lordozy szyjnej.W trzonie kregu Th2 naczyniak sr.ok. 5mm.Zmiany zwyrodnieniowe krazkow miedzykregowych w postaci niewielkiego obnizenia wysokosci i dehydratacji na poz. C4/C5 oraz czesciowej dehydratacji pozostalych krazkow, z osteofitami na krawedziach trzonow sasiadujacych kregow-najbardziej nasilone osteofity widoczne na tylno-prawobocznych krawedziach trzonow na poz.C3/C4 gdzie wydatnie zwezaja otwor m-kr. na poz. C2/C3...

Witam,

spłycenie lordozy szyjnej sugeruje wzmożone napięcie tkanek miękkich tego odcinka kręgosłupa. Przyczyny są różnorodne.
Naczyniak jest prawdopodobnie przypadkowo znalezioną zmianą, może wymagać konsultacji neurochirurga.
W MRI opisane są zmiany zwyrodnieniowo - dyskopatyczne, które leczy się zachowawczo.