Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej w rezonansie kręgosłupa
Proszę o interpretację rezonansu magn. szyi:Splycenie fizjologicznej lordozy szyjnej.W trzonie kregu Th2 naczyniak sr.ok. 5mm.Zmiany zwyrodnieniowe krazkow miedzykregowych w postaci niewielkiego obnizenia wysokosci i dehydratacji na poz. C4/C5 oraz czesciowej dehydratacji pozostalych krazkow, z osteofitami na krawedziach trzonow sasiadujacych kregow-najbardziej nasilone osteofity widoczne na tylno-prawobocznych krawedziach trzonow na poz.C3/C4 gdzie wydatnie zwezaja otwor m-kr. na poz. C2/C3...

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam,
spłycenie lordozy szyjnej sugeruje wzmożone napięcie tkanek miękkich tego odcinka kręgosłupa. Przyczyny są różnorodne.
Naczyniak jest prawdopodobnie przypadkowo znalezioną zmianą, może wymagać konsultacji neurochirurga.
W MRI opisane są zmiany zwyrodnieniowo - dyskopatyczne, które leczy się zachowawczo.