Bóle prawej nogi od biodra do kolana

Witam, od jakiegos czasu borykam się z bólem prawej nogi od biodra do kolana,po stronie zewnętrznej.nie umie siedzieć ani leżeć na tej stronie.Miałam wykonane badanie doppler żył który nic nie wykazał, dodam że w mojej rodzinie występują żylaki.Moje pytanie brzmi co to może być,do jakiego lekarza się wybrać.

W tej okolicy znajduje się pasmo biodrowo piszczelowe.
Jeśli ból dominuje w 1/3 bliższej biodra może być to zapalenie kaletki krętarza większego. W 1/3 bliższej kolana i po boku kolana - ITBS - zespół pasma biodrowo piszczelowego.
W obu przypadkach diagnostykę wykonuje ortopeda a leczenie to w większości przypadków ukierunkowana fizjoterapia