Bolesna i nieregularna miesiączka oraz częsty ból jajników

miesiączkę mam niecałe 3 lata, ale jest strasznie bolesna, biorę strasznie dużo leków, ale to pomaga tylko na jakiś czas, jest też ona strasznie nieregularna, przeważnie co 6-8 tygodni, zdarza mi się dostać plamienia między miesiączkami, czasami jest obfita, a innym razem słaba, czasami pojawiają się skrzepy, bywają takie skurcze, że nie mogę się ruszyć, bywa, że z bólu wymiotuje, odczuwam też ból jajników nawet kiedy nie mam miesiączki. Czy to normalne w moim wieku?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie objawy skłaniają by udać się do ginekologa. Lekarz zbierze dokładny wywiad, zbada Panią i dopiero na tej podstawie może wydać orzeczenie na temat obecnego stanu zdrowia.