Bolesność brzucha u dziecka a poziom żelaza we krwi

Witam po ostatnim badaniu krwi u 9,5 letniego dziecka poziom Fe wynosi 28 (norma 50-165) a CRP - 22,3 (norma 0 -10) wspomnę że w lipcu też miał niskie Fe - 37 (norma 65-175) miał podany terdyferon do października po badaniach we wrześniu wzrosło do Fe - 91 (60-165) pozostałe parametry krwi w normie dodam że od ok 5 miesięcy skarży się na bóle brzucha (pasożyty ujemne)

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Wskazane jest poszukiwanie chorób układu pokarmowego - wskazana jest konsultacja u gastrologa dziecięcego lub pediatry.