Wskazania do suplementacji żelaza u dziecka

Chciałabym się dowiedzieć czy trzeba było mojemu 2-letniemu wnukowi podawać Ferrum Lek. Badanie krwi zrobione w czasie infekcji wykazało żelazo 37 (norma 65-175), wszystkie inne wskaźniki w normie. 13 dni później zrobiono drugie badanie (czy było potrzebne?), sprawdzono ponad 40 wskaźników, wszystkie w normie, żelazo 73. Czy tak częste robienie badań nie obniża żelaza we krwi na tyle, że trzeba je uzupełniać lekami? Dziecko jest zdrowe, je mięso i jajka. Przyjmując leki nie przybiera na wadze.

Lek. Tomasz Budlewski

sądze że drugie badanie było potrzebne. co do stoisowania leków zależy od wielu czynnikow nie tylko wynikow badan poziomu zelaza ale takze od morfologii krwi obwodowej. proponuje udac się do lekarza pediatry.