Bolesność głowy, nudności a stres

Witam, od kilku tygodni występują u mnie nastepujące objawy: ból głowy, uczucie ściskania żołądka, ból gardła, bardzo częste nudności. To wszystko prowadzi do ogólnego osłabienia. Byłam lekarza rodzinnego, ktory stwierdził ,że to wina stresu ( śmierć ojca , matura itp) , ale ile można zwalać na stres. Tym bardziej ,że coraz gorzej się czuje, mało jem z obawy ,że będzie mi niedobrze albo brzuch bolał. Co mi jest? Dziękuję

Witam,
portal internetowy nie jest niestety odpowiednim miejscem do stawiania diagnozy. Aby postawić stosowne rozpoznanie należałoby pogłębić wywiad o informacje dotyczące Pani uprzedniego stanu zdrowia, dokładnych dolegliwości somatycznych, tego jakie znaczenie maja dla Pani wspomniane trudne wydarzenia, czy miała Pani robione wyniki badań i jakie uzyskała Pani wyniki, jak długi jest dokładnie okres utrzymywania się objawów oraz kiedy datuje Pani zauważenie u siebie pierwszych objawów. Jeśli lekarz na podstawie podstawowych wyników badań dodatkowych nie stwierdził objawów związanych z funkcjonowaniem organizmu to może warto byłoby skorzystać z konsultacji u psychoterapeuty lub psychologa, który dokładniej skupi się na możliwych czynnikach psychicznych doświadczanych przez Panią symptomów. W trakcie spotkania będzie się mogła również Pani dowiedzieć na temat możliwego wpływu stresu na nasze funkcjonowanie.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam, jeżeli dolegliwości nie mijają a wręcz przeciwnie nasilają się proszę ponownie udać się do lekarza i poprosić o podstawowe badania diagnostyczne- badanie krwi, moczu, usg jamy brzusznej itp. Gdyby okazało się ,że nic nie wskazuje na jakąkolwiek przyczynę biologiczną wizyta u psychoterapeuty i/lub lekarza psychiatry wydaje się konieczna w Pana przypadku.Pozdrawiam