Bolesność stawu paliczka a RTG

Od 6 tyg. boli mnie staw międzypal. bliższy palca III. 2 tyg. udałam do lekarza - krew, RTG i USG. RTG b/z, USG: więzadło promieniowe poboczne z objawami uszkodzenia, częściowego zerwania; ścięgna ok, brak zwięk. ilości płynu oraz obrzęku maziówki. Nie usztywniłam go. Palec wciąż boli najbardziej rano, przy pierwszych zgięciach (kilka min.; odrobinę bardziej zesztywniały), w dzień już nie. Czy poranne bóle są ok przy naderwaniu? Diagnozować dalej RZS? RF 11.85 (<14), CRP 0,86 (<5).

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli jest uszkodzenie więzadła proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.