Bolesność stóp u osoby chorej na cukrzycę

mam cukrzyce od 17 lat od niedawna bolom mnie stopy nieraz kluja co to znaczy

Może to być kwestia powstania bardzo częstego powikłania cukrzycy czyli neuropatii cukrzycowej, w tym przypadku w obszarze stóp. Różnicujemy to pod względem występowania dolegliwości - czy jest ból, drętwienie, nocne dolegliwości - często stopień nasilenia neuropatii zależny jest od wyrównania metabolicznego cukrzycy. Przyczyną mogą być też np dolegliwości ze strony kręgosłupa - proszę skonsultować to z lekarzem prowadzącym, a w przypadku stwierdzenia odkręgosłupowego pochodzenia udać się do fizjoterapeuty.