Brachyterapia a odpowiednie środki ostrożności

Witam. Proszę o informację, jaki wpływ na najbliższe otoczenie ma wykonana brachyterapia HDR (rak płuca)? Czy należy zachować jakieś szczególne środki ostrożności? Czy kobieta starająca się o dziecko lub będąca w ciąży może przebywać w bliskim kontakcie z osobą zaraz po wykonanej sesji napromieniowania? Jakie są skutki uboczne dla osoby napromieniowanej po brachyterapii?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W większości przypadków izolacja nie jest konieczna. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.