Brak ochoty na dalsze życie i depresja

mam mysli samobujcze i coraz bardziej mnie to nachodzi , mam rodzine zone dzieci , jestem zamkniety w sobie i tak było od zawsze, z nikm nie rozmawiam o swoich problemach , a zarazem brak odwagi by udac sie do specjalisty , nie wiemco dalej robic , brak ochoty na dalsze zycie

Dzień dobry,

Pomimo Pana trudności, namawiam jednak na osobistą wizytę u lekarza psychiatry - który wyłącznie w kontakcie osobistym może ocenić Pana dolegliwości i zaproponować odpowiednie postępowanie (farmakoterapia i/lub psychoterapia).
Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie /np.: IPiN, Ośr.Rasztów/.

Warto aby jak najszybciej sięgnął Pan po pomoc specjalisty, dodatkowo warto porozmawiać z żoną o tym co się dzieję, to właśnie brak rozmowy powoduje jeszcze większą izolację i smutek. Proszę pamiętać że każdy ma dwa życia, ale to drugie zaczyna się tylko wtedy kiedy sobie uświadamiamy, że życie jest tylko jedno!

Otworzenie się przed najbliższymi - np żoną - pomoże Panu podjać decyzję o leczeniu. Zatem namawiam do takiej rozmowy i - później - do podjęcia psychoterapii. Myśli samobójcze są bardzo mocnym argumentem ku temu - proszę nie zwlekać i udać się po pomoc. Powodzenia.