Brak odczuwania przyjemności podczas pierwszego stosunku z kobietą

Dzień Dobry mam 22 lata , mam pewien problem związany z seksem ,ostatnio miałem mój pierwszy stosunek z kobietą i byłem bardzo zaskoczony , bo nic podczas seksu nie czułem ,żadnej przyjemnosci zawsze myślałem ,że to będzie coś przyjemnego ,a tu nic ... nie wiem czy to normalne w w moim wieku , dodam ,że wcześniej często sie masturbowałem , czy to ma coś do rzeczy ?? może to niewłasciwa osoba , z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Witam serdecznie,

Pierwszy stosunek może być stresującym przeżyciem. Często wpisany jest w niego element lęku przed oceną i niewiadomym. To może znacznie odsunąć nas od odczuwania w tym momencie przyjemności.
Dodatkową przyczyną może faktycznie być to, że kochałeś się z osoba do której być może nie jesteś przekonany. Warto abyś zastanowił się dlaczego akurat z tą osobą zdecydowałeś się na swój pierwszy raz.
Rozumiem, że ta sytuacja budzi u Ciebie dużo emocji, ale nie zrażałabym się do tematu tylko raczej pozwoliła na jego odkrywanie.
Jeżeli nadal czujesz dużo obaw z tym związanych zachęcam do skorzystania z pomocy specjalisty aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska

Witam serdecznie.

Pierwsze doświadczenia seksualne z innym człowiekiem na ogół bywają stresujące. Jeżeli jesteśmy spięci ciężko jest odczuwać pozytywne doznania. Do tego trzeba być zrelaksowanym.
Co więcej, czasem mamy różne wyobrażenia na temat pierwszego razu, nie zawsze mające dużo wspólnego z rzeczywistością. Dotyczy to szczególnie osób oglądających filmy pornograficzne.
Aby móc w pełni delektować się tym co daje seks musimy pozwolić drugiej osobie, aby poznała nasze ciało, dowiedziała się co sprawia największą przyjemność, a to wymaga czasu i rozmów na ten temat.
Jak sam Pan wspomina często wcześniej masturbował się, także wie Pan co Pana najszybciej podnieca. Zachęcam, aby edukował Pan swoją partnerkę i uczył ją swojego ciała. To samo tyczy się poznawania jej ciała i preferencji.
Proszę nie zniechęcać się i dać sobie czas.

Pozdrawiam.