Brak odejścia głównych naczyń serca płodu
za 2 tyg mam wykonac badanie usg na odddziale prenatalnym nie widac gurnej wargi i odejscia gluwnych naczyn serca plodu co to oznacza

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Witam, brak odejścia głównych naczyń może świadczyć o wadzie serca, co w połączeniu z zaobserwowanym brakiem górnej wargi może świadczyć o zespole wad genetycznych. Nie można jednak w obecnej sytuacji postawić konkretnego rozpoznania. Musi Pani oczekiwać na kontrolne USG za 2 tyg, które będzie wykonane przez osobę posiadającą większe doświadczenie w zakresie diagnostyki prenatalnej.