Brak okresu a uprawianie stosunku przerywanego

Witam,kiedyś miałam nieregularne miesiączki ale od jakiegoś pół roku mam jak w zegarku, co 28dni.Jednak w tym miesiącu spóźnia mi się 11 dzień.3 dni temu robiłam test,wyszedł negatywny jednak był robiony wieczorem.Martwię się bo od kilku miesięcy uprawiałam seks przerywany jednak chłopak nigdy we mnie nie skończył.Ostatni taki stosunek odbyłam 30 października. Cały czas czuję jakbym dostała już okres i biegam do łazienki.Od dwóch dni bolą mnie piersi co zawsze było znakiem na okres. Pozdrawiam

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
proponuję powtórzyć test ciążowy. Od ostatniego stosunku minęły ponad dwa tygodnie, więc wynik powinien być wiarygodny. Oczywiście zawsze warto skonsultować się z lekarzem. Inną rzeczą jest fakt, że stosunek przerywany nie jest skutecznym sposobem antykoncepcyjnym. Nie tylko w nasieniu są plemniki. Są również w wydzielinie, która pojawia się przed wytryskiem nasienia.
pozdrawiam

Witam Panią,
Stosunek przerywany w żaden sposób nie zabezpiecza Pani przed ciążą, istnieje więc pewne prawdopodobieństwo, że okres opóżnia się właśnie z tego powodu. Może to tez być spowodowane psychicznym napięciem i zdenerwowaniem, którego Pani aktualnie doświadcza martwiąc się że być może nieoczekiwanie zaszła Pani w ciążę. Pomiędzy układem hormonalnym - odpowiedzialnym za cykl miesiączkowy i układem nerwowym istnieją ścisłe powiązania.
Test ciążowy trzeba powtórzyć, gdyby miesiączka nadal się nie pojawiała udać się do ginekologa. W przyszłości, skoro nie chce Pani mieć jeszcze dziecka proszę stosować środki antykoncepcyjne a przynajmniej nie współżyć bez prezerwatywy.
pozdrawiam i trzymam kciuki za szczęśliwy rozwój wydarzeń