Brak przyrostu wagi u 6,5-miesięcznego synka

Mój 6,5 miesięczny synek od miesiąca nie ma przyrostu wagi. Waga urodzeniowa to 3,2kg, cały czas był na 3 centylu pod względem wagi. Teraz waży zaledwie 6,5kg. Ma apetyt, ładnie zjada 5 posiłków w ciągu dnia, a nocy jedno karmienie mlekiem modyfikowanym. Jesteśmy po badaniach TSH, morfologii, posiew moczu, kału na pasożyty, badaniu ogolnym kału. Wszystkie wyniki prawidłowe. Co może być przyczyną braku przyrostu wagi?

Proszę się zgłosić do prowadzącego pediatry i poprosić jeszcze o zlecenie badań hormonalnych oraz ewentualne usg nerek. Proszę także zadbać o to aby dziecko na pewno zjadało wszystkie przewidziane porcje, zwiększając je o około 10%. U zdrowego maleństwa taki brak przyrostu wagi może być związany z większym wydatkiem energetycznym niż pokrywa pożywienie i wymaga po prostu modyfikacji w żywieniu. Jeżeli synek jest bardziej ruchliwy niż przeciętne dziecko w jego wieku może się okazać, że zalecane przez producentów mleka modyfikowanego porcje nie są dla niego wystarczające.