Brak siły do życia u 18-latki

Pisze bo sama nieradze juz sobie ze swoim życie mam wszystkiego dosyć. Mam 18 lat pomyslicie ze jestem jakaś nienormalna ale na prawde ja już nie mam siły do wielu spraw przerastają mnie one

Odpowiada Specjalista z Kliniki PsychoMedic.pl

Witaj,
wcale nie myślę o Tobie w kategorii NIENORMALNA. W różnych momentach życia można doświadczać trudności. Okres, w którym się znajdujesz jest trudny w przeżywaniu dla wielu ludzi. To czas wytężonej nauki, ale i wielu decyzji, które będą rzutować na całe przyszłe życie. To czas stawania się dorosłym człowiekiem, który jest obiektywnie kryzysowy. Jedni radzą sobie wtedy lepiej, inni gorzej i poszukują wówczas pomocy i wsparcia. Sam fakt, że napisałaś na forum o swojej trudności jest już forma poszukiwania pomocy. Może warto jednak poszukać specjalistycznej opieki, np. psychoterapeuty, byś nie musiała w tym trudnym czasie zmagać się sama ze swoim ciężarem.
Powodzenia. Wszystkiego dobrego.

dr Katarzyna Niewińska
www.psychomedic.pl