Problemy z komunikacją z rodzicami

Moi rodzice mnie nie rozumieją. Czuję, że mnie nie chcą. Jak idę do nich z jakimś problemem to oni zaraz na mnie krzyczą. Jestem w pierwszej klasie technikum ekonomicznego i nie rozumiem nic. Chciałabym zmienić kierunek. Jak im to powiedzieć?

Dzień dobry.
Rozumiem, że to dla Ciebie bardzo trudna sytuacja, że czujesz się niechciana i niesłuchana. Nie oznacza to jednak, że rodzice Cię nie chcą, że nie zależy im na Tobie. Spróbuj raz jeszcze spokojnie z nimi porozmawiać, jeżeli to się nie uda spróbuj porozmawiać z kimś komu ufasz - przyjaciel, ktoś z rodziny, psycholog/pedagog szkolny. Być może udzielą Ci pomocy w nauce i wytłumaczą to czego nie rozumiesz. Często sama rozmowa o problemie z kimś innym, pozwala złapać dystans do wydawałoby się bardzo trudnej sytuacji i spróbować poszukać rozwiązań.
Pozdrawiam.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza