Jak sobie poradzić z moimi problemami?

Witam. Mam 18 lat. Chodzę do 3 klasy liceum. Mam problemy rodzinne. Ciągle chce mi się płakać kiedy nikt nie patrzy. Jestem ciągle zmęczona, agresywna i poirytowana. Nie mam ochoty na nic. Ciągle obwiniam siebie za te wszystkie problemy. Nie chce o tym rozmawiać z rodzicami bo mnie nie rozumieją. Do nikogo nie mam zaufania, chciałabym porozmawiać z nauczycielem ale boje się że pomyśli że wyszystko zmyslam. Nie mam już sił, co mam robić

Jeśli rodzice nie są osobami, z którymi mogłabyś o tym porozmawiać, zastanów się, czy w swoim najbliższym otoczeniu masz innych dorosłych, którym ufasz i z którymi mogłabyś swoimi problemami się podzielić. Często pierwszym wyborem wśród nastolatków jest psycholog/pedagog szkolny. Pamiętaj również, że zawsze możesz anonimowo porozmawiać ze specjalistą korzystając z telefonu zaufania 116 111. Osobiście zachęcam podjęcia konsultacji z psychologiem.