Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 9 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brodawki płaskie na powiece i czole

Mam 14 i mam problem z brodawkami płaskimi... mam je na czole, i rozprzestrzeniają się na lewą powiekę za miesiąc idę na krioterapię. I stąd pytanie: czy tak da się je trwale usunąć, żeby nie było śladu? Pytam ponieważ są powodem moich kompleksów, jeszcze 2 miesiące temu miały nie ładny brązowo-szary kolor, teraz są trochę ciemniejsze od skóry (blado różowy), ale nadal są znacznie widoczne i nadal się rozprzestrzeniają, boję się, że będę miała bliznę do końca życia. Proszę o odpowiedź. :)
ponad rok temu

Trądzik - jak prawidłowo dbać o skórę?

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Leczenie brodawek płaskich poprzez krioterapię jest możliwe, ale skuteczne jedynie w około połowie przypadków. Zwykle nie stanowi to jednak problemu, gdyż po kilku latach utrzymywania się zmiany wykazują tendencję do samoistnego ustępowania bez pozostawienia blizn.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, brodawki płaskie usunięte krioterapią uschną i odpadną bez pozostawienia śladu. Warunkiem jest umiejętne wykonanie zabiegu. Odrost jest rzadki i wymaga powtórzenia zabiegu. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy