Bulimia u 19-latki a przybieranie na wadze

Witam mam 19 lat 170cm wzrostu i ważę 59kg. Od 8 miesięcy choruje na bulimię. Ta choroba wykańcza mnie w wewnątrz i na zewnątrz. Chciałabym z niej wyjść, wiem że przyda się wizyta u specjalisty.Na razie staram się sama jej przeciwdziałać. Chciałabym też schudnąć 5kg. Od 2 dni staram się jeść 1000-1200kcal, lecz zamiast chudnąć przybieram na wadzę, ważę już prawie 60 kg. Chciałabym dowiedzieć się dlaczego tak się dzieje ? Pozdrawiam!

Witam serdecznie,

Nie mam dla Pani zbyt dobrych wiadomości ponieważ obawiam się ze bez wizyty u psychologa się nie obejdzie. Sam fakt że pisze Pani iż chce schudnąć jeszcze 5kg jest zastanawiający, gdyż z jednej strony chce Pani wyjść z choroby a z drugiej myśli Pani jeszcze o chudnięciu? Na dziś dzień Pani waga jest zbyt niska. W tym momencie Pani tyje ponieważ wygłodzony i wyniszczony organizm się odbudowuje. On czerpie jak najwięcej z tego co mu Pani dostarcza przed obawą kolejnej głodówki. Organizm robi sobie zapasy, rezerwę. Proszę skontaktować się ze specjalistą najpierw psychologiem a potem dietetykiem. Im wcześniej zacznie Pani się leczyć tym lepiej. Zaburzenia odżywiania są bardzo ciężką chorobą, która ma swoje podłoże w psychice i nie tak łatwo z niej wyjść.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk dietetyk