Chondromalacja 4 stopnia stawu kolanowego a wynik MR

Witam Panie Doktorze. Proszę "powiedzieć" co mnie czeka po przeczytaniu wyniku badania. Chondromalacja 4st stawu kolanowego. W badaniu MR m.in uwidoczniono: W kłykciu bocznym kości udowej na granicy przyczepu uszkodzonego więzadła łąkotkowo udowego oraz więzadła pobocznego bocznego wykazano wyraźnie okonturowane sklerotyczną obwódką torbielowate ognisko przebudowy szpiku mierzące 11x8mm otoczone strefą obrzęku szpiku, które może odpowiadać ganglionowi śródkostnemu. Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wszystko zależy u Pana od ortopedy jednakże w powyższym stanie najprawdopodobniej postępowaniem z wyboru jest zabieg operacyjny oraz właściwa fizjoterapia. Pozdrawiam