Choroba Hashimoto a wypadanie brwi

Dzień dobry, od 1.5 roku mam stwierdzone hashimoto i NT. Do końca lipca przyjmowałam euthyrox 75. Od sierpnia dawka 100. Czy po zwiększeniu dawki leku mozliwe jest wypadanie brwi ? nigdy wcześniej to się nie działo. Od lipca przyjmuje również selen i zincas forte. Co mam robić? pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę sprawdzić, czy nie wzrosło Pani miano przeciwciał antyTPO i/lub aTG. Wypadanie brwi może być bardziej związane z tym, niż ze zwiększeniem dawki leku, chyba, że ma Pani objawy tyreotoksykozy po zwiększeniu dawki leku. Proszę na wszelki wypadek oznaczyć sobie jeszcze TSH, FT3 i FT4 rano na czczo, przed przyjęciem leku. Dodatkowo proponowałbym jeszcze ocenę stężenia kortyzolu rano na czczo - z krwi żylnej. Wszystkie badania można wykonać z jednego pobrania krwi.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz