Choroba Leśniowskiego-Crohna i wizyty w szpitalu pomimo ścisłej diety

Moja koleżanka cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna od około 7 miesięcy. Ostatnio częściej trafia do szpitala mimo brania leków i ścisłej diety ze świeżych produktów (na parze, wybrane warzywa, etc.). Czy jest jakieś lekarstwo lub specjalistyczna klinika, która zajmuje się pomocą dla osób z tą chorobą?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety choroba Leśniowskiego Crohna przebiega na przemian z okresami zaostrzeń i remisjami. Nie wiem dokładnie czym leczona jest Pani Koleżanka, jednak podejrzewam iż lekarz prowadzący chorobę stosuje się do wytycznych w tej sprawie. Chorzy z objawami zaostrzenia leczeni są w oddziałąch gastroenterologicznych.