Chrapanie u 53-latki

Witam.Od pewnego czasu zaczęłam chrapać.Mam 52 lata.Ja się normalnie duszę.Budzę się cała spocona i boli mnie serce.Dzieje się tak gdy spię na wznak.Czy coś się dzieje z moim podniebieniem?Pozdrawiam.

Ma Pani tak zwany bezdech obstrukcyjny. Żuchwa cofa się w pozycji na wznak, blokując wraz z tkankami miękkimi drogi oddechowymi. Sprzyja temu nadwaga, branie leków nasennych, późne jedzenie, spożywanie alkoholu. W więkoszości przypadków towarzyszy temu bezdech ośrodkowy - organizm wstrzymuje oddech w celu wyrównania pH krwi. Jest to skutek przewlekłego stanu zapalnego. Radzę zacząć od wizyty u stomatologa lub ortodonty wykonującego aparaty wysuwające w nocy żuchwę do przodu, a także wykonać wszechstronne badania stanu ogólnego organizmu, wykluczenie zapaleniotwórczych cukrów, spożywanie alkalizujących mieszanin kiełków i preparatów mineralnych zawierających pierwiastki śladowe.