Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Zanim zacznie się Pani zastanawiać czy jej coś dolega, to lepiej zwrócić uwagę, czy je rano śniadanie, czy kolejne posiłki zjada co 3 h, czy je 1 gorący posiłek dziennie, czy jada dużo warzyw i owoców, czy ogranicza: słodycze, napoje słodkie, jogurty smakowe, serki słodkie, soki owocowe gotowe do minimum. i najważniejsze, czy śpi 8-9 h na dobę. dopiero potem można doszukiwać się przyczyn zdrowotnych. Pozdrawiam

umów wizytę 0
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Dzień dobry,

Możliwe, że przyczyną zauważonych przez Panią dolegliwości u córki jest zbyt niska wartość energetyczna spożywanej przez nią diety. W okresie rozwoju dziecko powinno spożywać pełnowartościowe posiłki, które dostarczą niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiednią dawkę kalorii. Córka spożywając posiłki o niskiej gęstości kalorycznej nasyci się tylko na krótki okres czasu, po czym szybko odczuje głód.
Dlatego warto pomyśleć o wprowadzeniu do posiłków dodatku pełnowartościowego białka (mięso/nabiał/ryby) oraz węglowodanów złożonych (pełnoziarniste makarony, kasze, ryż) a także odpowiedniej ilości tłuszczu(olej, oliwa). Odpowiednio dobrana dieta powinno podnieść kaloryczność posiłków, a co za tym idzie zniwelować uczucie głodu, senność oraz brak energii.

Mogą istnieć inne przyczyny opisywanych przez Panią objawów, jednak w celu ich ustalenia, potrzebne jest uzyskanie szczegółów. Pomocna byłaby rozmowa, zarówno z Panią jak i córką na temat jej sposobu żywienia.

Odpowiedź dla Pani opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Warto również przeczytać: Nastolatek na diecie
http://bydgoszcz.mojdietetyk.pl/artykuly/nastolatek-na-diecie.html?c=4

Serdecznie Pozdrawiam
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Dietetyk udzielający konsultacji dietetycznych w poradni w Poznaniu.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety