Cienka i wiotka skóra twarzy a zabiegi medycyny estetycznej

Witam, mam pyranie z zakresu medycyny estetycznej. Mam 40 lat i cienką, wiotką skórę twarzy, szczególnie wokoł oczu. Jaki zabieg będzie dawał lepsze efekty jezeli chodzi o fale radiowe : coaxmed czy Mesotherm? Czy ewentualnie coś innego. Dodam, ze mezoterapia iglowa/ seria/ nie przyniosła efektów... Dziękuję za pomoc

Witam Panią,
Okolica oczu należy do jednej z trudniejszych okolic przy doborze zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Trudno ocenić Pani skórę na podstawie wywiadu, najlepiej sprawdza się to podczas konsultacji. Z doświadczenia mogę sugerować zabiegi stosowane w tej okolicy w postaci mezoterapii z osocza bogatopłytkowego, dermapena, fraksel, ulthera czy radiofrekwencję mikroigłową z głowicą mającą zastosowanie do zabiegów do okolicy oka( nie znam przedstawianych przez Panią urządzeń),
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel

Stosowanie fali radiowych w okolicy oczu jest bardzo ograniczone poniewaz nie możemy ich stosowac na dolnę powieke ze wzgledu na wysoką temperaturę.
Prosze sprobować karboksyterapii lub zabiegu z wykorzystaniem dermapenu.
Co do mezoterapii igłowej to ważne jest jakim preparatem był wykonywany zabieg. Sama mezoterapia to tyko technika podawnia preparatów tak jak zwykły zastrzyk.

Witam najskuteczniejszą metodę na okolicę oczu można dobrać na konsultacji po obejrzeniu stanu skóry. Czasami 1 zabieg mezoterapii igłowej na okolice oczu jest niewystarczający.

Serdecznie zapraszam na konsultację.

Ważne jest aby wykonać diagnozę okolicy Pani oczu. Wtedy można będzie dostosować odpowiednie zabiegi. Zgadzam się z opinią, że często 1 zabieg nie wystarcza. Trzeba wykazać się cierpliwością. Być może po diagnozie okaże się, że trzeba zacząć od okolicy doliny łez...? Ale to wszystko można powiedzieć po diagnozie. Proszę po diagnozę udać się do dobrego gabinetu medycyny estetycznej.

Skóra wokół oczu starzeje się najszybciej ze względu na jej budowę i mała ilość gruczołów łojowych, które mają działanie regenerujące. My lekarze estetyczni dzielimy się na 2 grupy: tych, co lubią zabiegi laserowe, i tych którzy preferują inne metody. Ja zaliczam się do tych drugich. Duże, ponad 15 letnie doświadczenie tylko w medycynie estetycznej nie pozwala stosować mi technik, które nie zadowolą pacjenta. Tak tez jest z zabiegami laserowymi: ból, czas dochodzenia skory do normalnego wyglądu i koszt zabiegu powodują ze większość pacjentów jest rozczarowanych. Są tez spektakularne efekty, ale jest ich mało. Pisze Pani o mezoterapii. To pojęcie bardzo szerokie. Sama mezoterapia jest działaniem pprzeciwstarzeniowym lub dla podtrzymania efektu. Gdyby Pani chciała stosować tylko tę metodę to zabiegi powinny być wykonywane ciągle , nawet co 3 tyg, co jest mało realne. Na szczęście mamy preparaty dedykowane do cienkiej skory okolicy oka. Są to kwasy hialuronowe szwajcarskiego laboratorium Teoxane: Teosyal Redensity II i Teosyal RHA 1 lub 2. Wyjątkowość pierwszego polega na tym , ze jest to produkt wieloskładnikowy. Zawiera kwas hialuronowy w dwu postaciach: nawilżającej i wypełniającej, vit B6 poprawiającą krążenie wokół oka, aminokwasy czyli odżywienie i minerały , które powodują efekt rozjaśnionego oka. Efekt zabiegu to wzrost gęstości, elastyczności i nawilżenia okolicy podoczodołowej wraz ze zniknięciem lub zmniejszeniem cieni. Zabieg wykonuje się jednorazowo , koszt 1200 zł za 1 ml ( wystarcza na oba oczy), w dniach promocyjnych 1000 zł. Efekt przy pierwszym podaniu utrzymuje się do roku, po kolejnych nawet do 3.
Pozdrawiam,
Lek. Med. Małgorzata Ornatowska
Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej
Bona Dea Klinika Medycyny i Ginekologii Estetycznej