Co dokładnie mówi moje badanie kręgosłupa?

Badaniem objęto kręgosłup na poziomie Th12doS. Fizjologicznalordoza lędźwiowa zgladzona, pośrednie ustawienie kości krzyżowej. Na wysokości L5-S1zmiany degerencyjne płytek granicznych Modic1. Tarcza miedzykregowaL5-S1 o obniżonej intensywnoscisygnalu na obrazach T2 zależnych wykazuje dokanalowe uwypuklenie o charakterze paracentralnej wypukliny powodujące wraz z artroza stawu m-kregowegozwezenie światła zachylka bocznego i otworu M-kręgowego po stronie prawej.

Witam. Opis wskazuje na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa lędźwiowego. Wskazana jest wizyta u lekarza zlecającego badanie w celu zaplanowania leczenia. Leczenie dobiera się na podstawie badań obrazowych, ale przede wszystkim na podstawie badania przedmiotowego i dolegliwości pacjenta.