Co jest powodem sztywności pleców i bólu?

Mam 37 lat, i od pewnego czasu czuje sztywność pleców i ból , promieniujący do nóg, wybrałam się z tym problemem do lekarza reumatologa , i lekarz ten stwierdził po wynikach badań że moge chorować na ZZSK,RZSK, chorobe jelit, lub podobną , ale ja się troche dziwie , temu ponieważ oprócz tego ze czuje sztywność w plecach , nic mi niedolega , a choroby reumatyczne które lekarz opisał są bardzo poważne więc trochę się zastanawiam nad tym i niewiem co o tym myśleć,prosze o rozwianie moich wątpliwości.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie napisała Pani, na podstawie jakich badań lekarz stwierdził, że to mogą być te choroby. HLA B27? Każda z tych chorób może przebiegać skąpo objawowo lub rzeczywiście bardzo poważnie. Proszę zwracać uwagę na ewentualne objawy, które u Pani występują. Przy ZZSK warto zrobić MRI stawów biodrowych. Przy chorobie jelit - badanie gastroenterologiczne z pobraniem hist-pat.