Co jest powodem ucisku głowy trwającego tydzień?

Mężczyzna 25 lat. Witam, od półtora tygodnia mam ból w karku/ z tyłu głowy który promieniuje w inne części głowy. Ból nie jest silny, to raczej taki ucisk; wymiotowałem w sobotę i poniedziałek , udałem się na pogotowie i tak kazali mi odpocząć, wczoraj byłem u lekarza rodzinnego i powiedziała że mam powiększony węzęł za lewym uchem(mieszkam za granicą). Co do wymiotów to nie jestem pewien ale w sytuacjach bardzo stresujących miewam biegunki i wymioty a stresu związanego z tym bólem mam wiele.

Witam!
Być może jest to ból napięciowy, wówczas wymaga on innego leczenia. Jeżeli ma pan sytuację stresową, podbarwioną lękiem lub obawami to najlepsza by była psychoterapia, wsparta lekami p/lękowymi z grupy SSRI. Odpoczynek i uregulowanie rytmów dobowych to podstawa.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.