Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 2 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jest powodem bólu i pulsowania w środku głowy?

Witam od ponad tygodnia boli mnie głowa na środku. To jest taki dziwny ból jakby mi ktoś położył na tę głowę ceguwke???? Czasami pulsujacy.... miałam robiony rezonans głowy 8 miesiecy temu Ale to z innego powodu po prostu zdarzały mi się samoistne zawroty głowy... boję się że to może być jakiś guz . Dodam że ostatnio prowadzę stresujące tryb życia... myślę że przez stres nie bolała by mnie ta głowa codziennie. I jeszcze te szumy w uszach. Proszę o poradę. Czy znów muszę powtórzyć rezonans ...
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Chrapanie - kiedy powinniśmy się zaniepokoić?

Wiele osób zmaga się z problemem chrapania, dlatego jest on bagatelizowany. Kiedy jednak ta przypadłość powinna nas zaniepokoić? Obejrzyj film i zapoznaj się ze wypowiedzią eksperta.

Witam!
Objawy, które u siebie zauważamy mogą mieć różną przyczynę. Zazwyczaj skupiamy się na przyczynach organicznych: urazy, stany zapalne, zmiany anatomiczne i inne, gdzie powód dysfunkcji jest widoczny, wręcz namacalny. Czasem jednak mamy taki problem, gdzie praktycznie nie jesteśmy w stanie znaleźć czynnika wywołującego. Zaburzenia nerwicowe mogą naśladować każdą chorobę, szczególnie "groźną" dla życia i w tym przypadku bardzo duże znaczenie ma ogarniający nas lęk - doznania bólowe i lękowe, oraz poczucie realności sytuacji nie odbiegają od tych, które odczuwamy przy chorobach organicznych! Częstymi doznaniami wywołanymi przez emocje, a wyglądającymi na cielesne są: napięciowe bóle i zawroty głowy, drżenia kończyn, problemy żołądkowo-jelitowe, dolegliwości skórne, sercowe, naczyniowe i wiele, wiele innych. Leczenie samych objawów w tych sytuacjach daje efekty takie sobie lub żadne - należy leczyć "emocje". Lecz jednak zanim podejmiemy decyzję o leczeniu nerwicy, musimy wykluczyć naśladowane choroby somatyczne. Wspomniała Pani o swoim stresującym życiu - może warto skontaktować się z psychiatrą-psychoterapeutą w celach diagnostycznych i ew. terapeutycznych: odpowiednia psychoterapia z lekami o działaniu przeciwlękowym i stabilizującym nastrój i napęd psychoruchowy. Warto spróbować. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy