Co jest przyczyną niedoboru wagi?

Witam. Jestem Marcin, mam 22 lata. Przy wzroście 188cm ważę zaledwie 56-57kg. Pytałem już lekarza rodzinnego o przyczynę tego niedoboru masy, lecz jedyną odpowiedzią, którą usłyszałem po zrobieniu wszystkich badań było stwierdzenie, że to wina zbyt szybkiego metabolizmu i kiedyś samo to ustąpi i wtedy przybiorę na masie. Czy rzeczywiście tak jest i zostaje mi tylko czekać aż metabolizm zwolni ?

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Warto poprowadzić dzienniczek żywieniowy sprawdzając ile kcal średnio w ciągu dnia Pan przyjmuje. Skonsultowałabym się z tą wiedzą i wynikami badań z dietetykiem. Specjalista od żywienia oceni sytuację i zaplanuje działanie.