Co jest przyczyną przepukliny pępkowej?

Witam.Po drugiej ciąży została mi pamiątka w postaci przepukliny pepkowej.wlasciwie prócz mało estetycznego wyglądu nie sprawia problemów do momentu aż poloze się na brzuchu na jakiś czas. Wtedy ten pępek się chowa-jest normalny jak kiedys-za to dość mocno boli mnie brzuch kiedy wstane i się ruszam. Co jest przyczyna? Jak mogę sobie pomoc?

Korekta tego schorzenia jedynie chirurgiczna. Proszę odwiedzić chirurga. To nie tylko problem estetyczny. Najgorszym powikłaniem jest zatrzymanie (zadzierzgniecie) jelita bądź sieci większej. Wówczas niezbędne jest leczenie operacyjne w trybie pilnym. Warto zatem ocenić możliwe powikłania wcześniej.