Przepuklina pępkowa a ciąża

Witam mam takie pytanie: 3 lata temu urodziłam dziecko po porodzie zrobiła mi sie przepulkina nad pępkiem i układa sie pionowo jak napina sie brzuch. Kosultowałam to z chirurgiem ale stwierdził ze to nic poważnego bo dziecko tez ma dokładnie taka jak ja kazał obserwowac pępek czy nie robi sie wklęsły ale nic sie nie dzieje.Teraz zaszłam w druga ciąże(15tydz) i boje sie żeby to nie zaszkodziło dziecku gdyż z wzrostem brzucha rośnie przepuklina.Prosze bardzo o porade co dalej z tym zrobic?

Witam!
Najpewniej nie jest to przepuklina brzuszna tylko rozejście mięśni prostych brzucha. Przypadłość dość częsta u kobiet po przebytych ciążach. Zdarza się również u mężczyzn z tzw. brzuszkiem. Jest to w zasadzie defekt kosmetyczny powodujący, że obwód brzucha jest większy. Nie powoduje to niebezpieczeństwa ani dla Pani ani dla płodu.
Pozdrawiam