Co jest przyczyną wahań cukru w ciąży?

Witam jestem w tygodniu ciąży bliźniaczej i mam cukrzycę ciążową. Prowadzę dietę oraz podaje insuline 2 j przed posiłkami głównymi 15 min wcześniej gensulin r i na noc o 21 4 j gensulin n. W pierwszym tygodniu stosowania było dobrze w tym natomiast mam skoki cukru mimo że jem to samo i w takich samych ilościach. Najgorzej po śniadaniu po godzinie mam powyżej150 co może być przyczyną

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza diabetologa i odpowiednia modyfikacja dotychczasowego leczenia