Co mówi wynik histopatologiczny po poronieniu w 14. tygodniu ciąży?

Wynik histopatologiczny po poronieniu ciąży w 14 tygodniu ciąży Dzień dobry. Poronienie 14 tydzień, 1 moja ciąża Na wyniku "Decidua et villi placentares". Czy robić jakieś badania ? jaka była tego przyczyna ? co mówi ten wynik ? czy moja kolejna ciąża będzie przebiegała prawidłowo? mogę bez obaw zajść w kolejną ?

To badanie nie mówi o przyczynie poronienia. Jest to opis kosmówki (zawiązka łożyska) celem wykluczenia, że nie było groźnego dla Ciebie raka kosmówki. Pojedyncze poronienie nie stanowi problemu w planowaniu kolejnej ciąży i nie wymaga dodatkowych badań. Statystycznie w 99% poronień wczesnych jest wada genetyczna zarodka uniemożliwiająca jego dalszy rozwój.