Co może być powodem obecności ketonów w 36. tygodniu ciąży?

Witam,jestem w 36 tygodniu ciąży.Wczoraj odebrałam wynik HbA1c 4,7%.A w moczu pojawiły się ketony 15mg.Dodam ze po obciazeniu glukoza 75g miałam wynik 147.Stosowałam diete i zawsze cukier w godzinę po posiłku miałam w normie tj do 120.Na czczo też był ok.Co może byc powodem obecnosci ketonów? Bardzo prosze o odpowiedz.Z góry dziękuje.

Witaminy w ciąży

Lek. Katarzyna Szymczak

Ketony w moczu mogą występować w związku ze stosowaniem restyrykcyjnej diety, wymiotów, także w cukrzycy (czy był cukier w moczu?) niewłaściwie leczonej, odwodnienu.
Pozdrawiam