Co może być przyczyną bólu zdrowych bądź wyleczonych zębów?

Od około 3 lat towarzyszy mi ból kilku zębów (głównie dolna lewa trójka, czwórka i czasem dwójka). Ból jest przewlekły nasilający się i słabnący, ale nigdy nie znika. Zęby wielokrotnie badane i prześwietlane. Lewa dolna piątka jest po kanałówce, ale trzech dentystów ją oglądało i wydało wynik o poprawnym zabiegu. Reszta bolących zębów zdrowa - też wielokrotnie badana. Inne zęby również są pod opieką specjalisty i mój stomatolog stwierdził, że nie widzi w całym uzębieniu przyczyny tego bólu. A zęby bolą, czasem tak mocno, że nie mogę spać. Zimne czy gorące jedzenie nie robi różnicy. Zęby również nie bolą bardziej, albo inaczej po stuknięciu w nie, czy w ogóle dotyku. Co więcej mam wrażenie, że jak je mocno wcisnę w szczękę, to ból się zmniejsza. Skoro nie jest to efekt chorób uzębienia, to do kogo mam się udać po poradę lekarską? Co może być przyczyną bólu zdrowych bądź naprawionych zębów?

Może trzeba sprawdzić czy nie ma w tym miejscu węzła urazowego , związanego z nieprawidłowościami w zgryzie , być może zgrzyta Pani zębami , albo ma Pani zaniżone zwarcie , należałoby zwrócić się do kogoś , kto ma wiedzę i doświadczenie w szeroko pojętej okluzji.

Jest taki rodzaj idiopatycznego bólu, tzn bólu bez przyczyny.
Problem robi się wtedy gdy pacjenci/ lekarze zaczynają wyrywać zdrowe zęby, bo skoro boli to musi być choroba zęba.
Leczy się lekami przeciwdepresyjnymi i/lub przeciwdrgawkowymi, takimi które działają przeciwbólowo.