Co może być przyczyną tego, że nie czerpię przyjemności z seksu?

Witam. Mój problem polega na tym, że w ogóle nie czerpię przyjemności z seksu. Traktuję go jako zło konieczne, unikam go a jeśli już dojdzie do stosunku, rzadko kiedy jest mi dobrze. Co może być tego przyczyną? Co mogę zrobić by to zmienić? Dodam, że mam stałego partnera. Pozdrawiam

Unikanie seksu czasem jest unikaniem bliskości, także emocjonalnej. Jak się czujesz podczas zbliżeń nieerotycznych - np. przytulanie dla dodania otuchy? Lubisz, tolerujesz takie gesty?
Seks jest udany, gdy partnerzy mówią o swoich oczekiwaniach. Czy potrafisz powiedzieć swojemu partnerowi co lubisz, a czego nie? Może warto porozmawiać? Jeśli być może robicie tylko to co on lubi, nic dziwnego, że nie masz przyjemności.
Jeśli problem będzie się utrzymywał, wybierz się do seksuologa.
Pozdrawiam serdecznie.

Zaburzenie pożądania wbrew pozorom należy do najczęściej występujących u kobiet i w Polsce dotyczy aż 25% ich populacji. Przyczyną najczęściej są zaburzenia hormonalne, przewlekłe choroby, depresja, leki, zaburzone relacje partnerskie, nieudane życie seksualne. Często prowadzą do konfliktów w związkach.
W przypadku zaburzeń hormonalnych należy pójść do endokrynologa.
W innym przypadku polecam psychoterapię.
Pozdrawiam.